Yeşil Çay

Japonların uzun yıllar yaşamasının temel sebebi olarak gösterilen yeşil çay, 5000 yıldır Çin, Japonya ve Hindistan’da tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki canlılığın ve dinamizmin kaynağı yeşil çay vücudun genel direncini arttırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor ve bir çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor.

Suyla buluştuğu andan itibaren bir seremoni başlatan yeşil çay soğuk havalar için vazgeçilmez hale gelmekle birlikte yorucu geçen bir günü zinde kapatmanın da en keyifli yolu.

Yavaş yavaş kültürümüzde yer edinmeye başlayan yeşil çayı farklı bir bakış açısıyla ele alan "Gurmesi" mevcut sıradanlıktan kurtulup incelikli ve ahenkli bir farklılık yaratmak adına şimdiye kadar denenmemiş yeşil çay harmanlarını beğeninize sunuyor.

Akdeniz meltemi gibi ruhunuzu canlandırmak için Anadolu’nun her köşesinden toplanan bitki ve meyveleri kurutarak yeşil çayı harmanlayan "Gurmesi" olgun aroması, damakta uzun süre kalan tadıyla sunduğu mutluluk karışımlarını günün her saatinde keyifle içebilirsiniz.

Yeşil çaylar kategorisindeki ürünler ->