Siyah Çay

Zamansız, mekansız ve sınıfsız bir içecek olarak her yaştan her kitlenin vazgeçilmesi haline gelmeyi başarabilen siyah çaya sıradan bir içecek muamelesi yapamayız.

Kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan siyah çay, milli içeceğimiz olarak da adlandırılırken Türk misafirperverliğinin bir göstergesi ve en önemli ikram içeceğimiz olarak ön plana çıkıyor.

Tüten nefis dumanıyla sıcak ve demli bir çayı yudumlayan insan, şairlere ilham veren bu başyapıta her defasında teslim olarak enfes bir deneyim yaşamakla beraber dünyanın koşuşturmasında ihtiyaç duyduğu soluklanma gereksinimini de karşılar.

Eşliğinde davetler düzenlenen, çay günleri, çay saatleri oluşturulan geleneksel içeceğimizin dünyada bir çok çeşidi bulunurken ülkemizde bu kadar çok tüketilmesine rağmen oldukça az çeşidi olmasından rahatsızlık duyan "Gurmesi" yaptığı geniş araştırmalar ve tecrübesiyle siyah çayı ülkemizde hak ettiği yere getirmeyi misyon edinerek çalışmalarına hız verdi ve dünyadaki tüm siyah çay harmanlarını gururlar sizlere sunuyor.

Dünyevi bir meditasyon için en iyi yol arkadaşı olan "Gurmesi" siyah çayın zengin aromatik özelliklerini damağınızda hissederken gözlerinizi kapatın ve olmak istediğiniz yeri düşünün. Nirvanadan kesitler sunan "Gurmesi" siyah çay ruhunuzun dinlenmesine vesile oluyor.

Siyah çaylar kategorisindeki ürünler ->