Beyaz Çay

Etrafı saran mis gibi kokusu, berrak demi ve hafif tatlımsı aromasıyla bütün zenginlikleri bir araya getiren beyaz çay ipeksi yumuşak tadıyla huzur verici bir memnuniyet sunuyor.

Yüzyıllarca Çin dışındaki ülkeler için gizli kalan beyaz çayın günümüzde tüm dünyada popülaritesi artarken çaylar arasında en esrarengizi olan bu ürün üzerinde yapılan son araştırmalar beyaz çayın en az kafein içeren çay çeşidi olmakla beraber sağlığa bir çok faydası olan antioksidanları da diğer çaylara göre 3 kat fazla içerdiği gözler önüne seriliyor.

Her yudumda merak, ilham ve hayranlık uyandıran beyaz çay; üretimine uygun tomurcuk ve yaprakların yılın sadece belirli ve çok kısa bir döneminde hasat edilmesinden dolayı en nadide ve buna bağlı olarak en pahalı çay çeşididir.

1100 yılında imparator Hui Tsung zamanından beri bilinen bu ütopik lezzet sadece imparator ve yakınları için özel olarak üretiliyordu. Efsaneye göre beyaz çay imparator için o kadar büyük keyifti ki Moğolların sarayını işgal ederken bile bu keyfi bozmamıştı.


Beyaz çaylar kategorisindeki ürünler ->